χρυσός-ο-κωνσταντίνος-μαστρογιάν-141336

“Χρυσός” ο Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης: Έγραψε ιστορία ο 23χρονος Έλληνας αθλητής στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καράτε

Ανάγνωση: 1'

Η Ελλάδα γιορτάζει μια σπουδαία επιτυχία στον χώρο του καράτε, με τον Κωνσταντίνο Μαστρογιάννη να κατακτά το χρυσό μετάλλιο στο 59ο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Ζαντάρ της Κροατίας.

Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης: Εκπληκτική Νίκη στον Τελικό

Ο Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης, ο οποίος αγωνίζεται στην κατηγορία -84κ Kumite, επικράτησε με σκορ 7-2 εναντίον του Ολλανδού αντιπάλου του, Μπράιαν Τίμερμαν, και πανηγύρισε την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου με έναν εντυπωσιακό αγώνα.

Μυθική Ανατροπή και Πανηγυρικός Περίπατος στον Τελικό

Η πορεία του 23χρονου Μαστρογιάννη ήταν εξαιρετική καθ’ όλη τη διάρκεια του τουρνουά. Ένας από τους κορυφαίους στιγμές ήταν ο ημιτελικός, όπου ο πρωταθλητής της Δόξας Γαλατσίου έκανε μια επική ανατροπή για να εξασφαλίσει τη θέση του στον τελικό. Εκεί, ο Μαστρογιάννης ήταν ασυγκράτητος, αποδεικνύοντας την ανωτερότητά του με έναν απόλυτο “περίπατο” και κατακτώντας τον τίτλο του πρωταθλητή Ευρώπης.

Περισσότερες Ειδήσεις σήμερα

Παγκόσμιος Συναγερμός: Εμφανίστηκαν κρούσματα του ιού Μάρμπουργκ – Κλείνουν αποβάθρα τρένου

«Έχασα τα πάντα»: Συγκινεί ο πατέρας του 26χρονου που σκοτώθnκε στην τpομοκρατική επίθεση στο Τελ Αβίβ

Συμφοιτητής του 26χρονου Ιωνά: «Ήταν ταλαντούχος, καλόκαρδος, αστείος και βοηθούσε τους πάντες»