MEDIA

Ολυμπιακούς Αγώνες 2024: Κροάτης πολίστας ρίχνει γροθιά στον Αργυρόπουλο και συνεχίζει να γελά! (video)

Ανάγνωση: 1'

Μια τρομερή φάση έλαβε τόπο στην αναμέτρηση της Εθνικής Ανδρών του πόλο με την Κροατία, με παίκτη της έτερης βαλκανικής ομάδας να γρονθοκοπεί τον Στέφανο Αργυρόπουλο και να συνεχίζει να γελά, παρά την αποβολή του.

Ολυμπιακούς Αγώνες 2024: Κροάτης πολίστας ρίχνει γροθιά στον Αργυρόπουλο

Με το παιχνίδι να βρίσκεται σε εξέλιξη, οι διαιτητές αποφάσισαν να συμβουλευτούν το VAR, καθώς ήταν κάτι παραπάνω από μια απλή επαφή για αποβολή και το κατάλαβαν από νωρίς.

Κοιτάζοντας το βίντεο, είδαν τον Κροάτη Μπίλιακα να ρίχνει γροθιά στον αθλητή μας, σε μια κίνηση που κάθε παρά το Ευ Αγωνίζεσθαι και το Ολυμπιακό Ιδεώδες αντιπροσωπεύει.

Η αδιανόητη φάση με τη γροθιά του Μπίλιακα στον Αργυρόπουλοι και την απαράδεκτη αντίδρασή του

Οι διαιτητές, κάπως έτσι, αποφάσισαν να αποβάλουν τον παίκτη της Εθνικής Κροατίας, αλλά το ακόμη πιο απίστευτο, μετά το εμφανέστατα σκόπιμο χτύπημα στον Αργυρόπουλο, ήταν πως ο Μπίλιακα συνέχισε να γελά, μη αντιλαμβανόμενος το τι είχε μόλις κάνει στον αντίπαλό του.

Η Εθνική μας, κάπως έτσι, έπαιξε για τέσσερα λεπτά με παίκτη παραπάνω, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να επικρατήσει, χάνοντας στις λεπτομέρειες με 14-13 από τους Κροάτες.

Δείτε το βίντεο:

Περισσότερες Ειδήσεις σήμερα

Μόλις 12 χρονών και κάνει την Ελλάδα περήφανη: H Αρετή είναι η νεότερη αθλήτρια της ελληνικής αποστολής

Θρίαμβος για τον Παύλο Κοντίδη στους Ολυμπιακούς Αγώνες – Αργυρό μετάλλιο ξανά μετά από 12 χρόνια!