MEDIA

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Η πρώτη ανάρτηση του Απόστολου Χρήστου μετά το ασημένιο μετάλλιο

Ανάγνωση: 1'

Ο Απόστολος Χρήστου κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 200 μέτρα ύπτιο ανδρών στο Παρίσι, χαρίζοντας το δεύτερο μετάλλιο στη χώρα μας, στους 33ους Ολυμπιακούς Αγώνες, μέχρι στιγμής!

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Η πρώτη ανάρτηση του Απόστολου Χρήστου

Ο Απόστολος Χρήστου τερμάτισε στη δεύτερη θέση στον τελικό 200 μέτρων ύπτιο ανδρών με χρόνο 1:54:82.

Λίγες ώρες μετά, ο ίδιος πραγματοποίησε την πρώτη ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram περιγράφοντας όλα τα συναισθήματά του, ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει τους διαδικτυακούς του ακόλουθους, για την αγάπη τους.

«Ένα παιδί που ονειρεύτηκε να πάρει μέρος στους ολυμπιακούς αγώνες και τελικά κατάφερε κάτι παραπάνω. Δεν τα παρατάμε ποτέ, επιμένουμε, σηκωνόμαστε, θριαμβεύουμε! Σας ευχαριστώ όλους για την αγάπη που μου δώσατε αυτές τις μέρες», έγραψε στη λεζάντα ο Απόστολος Χρήστου. Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο αθλητής του Παναγιώτη Βελέντζα πέτυχε πανελλήνιο ρεκόρ στον τελικό με 1:54.82 και έχασε μόνο από τον Ούγγρο Χούμπερτ Κος, που πήρε την πρώτη θέση με 1:54.26.

Δείτε την σχετική ανάρτηση:

Περισσότερες Ειδήσεις σήμερα

Άδοξο τέλος για την 5 φορές Ολυμπιονίκη ποδηλασίας: Πνίγηκε με το φαγητό της

Φόρεσε μακιγιάζ και έκανε πασαρέλα: Τρελάθηκαν όλοι με την Ιμάνι που κατηγορήθηκε ότι είναι άντρας στους Ολυμπιακούς

“Το μυαλό μας είναι στους πυροπαθείς” Επέστρεψαν οι Έλληνες αθλητές μας με 8 μετάλλια από το Παρίσι