Η Γωγώ Μπρέμπου με αφορμή την παράσταση του Χρήστου Χωμενίδη στην οποία πρωταγωνιστεί το φετινό καλοκαίρι, μίλησε στην εκπομπή, Καλοκαίρι Yes.
Όσα ανέφερε
Σχολιάζοντας τις παραγωγές στη μυθοπλασία τα τελευταία χρόνια η Γωγώ Μπρέμπου ανέφερε: «Ευτυχώς που έχει γίνει restart στην τηλεόραση και ευτυχώς που υπάρχει πλέον μυθοπλασία στα ελληνικά γιατί το κοινό κάθε χώρας έχει ανάγκη να βλέπει κάτι στην γλώσσα του. Είχα βαρεθεί να βλέπω στις πλατφόρμες για άλλες χώρες τα πάντα».
Σε ερώτηση για την πρώτη τρανς ηθοποιό που θα συμμετέχει παράσταση στην Επίδαυρο, η Γωγώ Μπρέμπου σχολίασε: «Ο καθένας μπορεί να δοκιμαστεί πάνω στη σκηνή. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος προβληματίζεται σχετικά με τη σεξουαλική ταυτότητα κάποιου άλλου, επειδή παίζει σε μια παράσταση».
Ενώ κατέληξε: «Θα προτιμούσα να απασχολούν τους θεσμούς άλλα θέματα, όπως ο προϋπολογισμός για την παιδεία, όχι το ποιος παίζει σε μια παράσταση», είπε η Γωγώ Μπρέμπου στην κάμερα του Open.
ΕλλάδαΚαιρός: Μετά τον ακραίο καύσωνα «θα ανοίξουν οι ουρανοί» – Τι ανησυχεί τους μετεωρολόγουςΚόσμος“Ανατριχιάζει ο λογος που το έκανε” Αυτή είναι η 23χρονη Νύφη που έπεσε από τον 15ο όροφο τη νύχτα του γάμου της
Δείτε το video
Περισσότερες Ειδήσεις σήμερα
Μικρή Εβίτα: Δείτε πώς είναι σήμερα στα 27 της. Από τα 18 μου και κάνω μία δουλεια
Τα πρόσωπα της χρονιάς στην ελληνική τηλεόραση – Συγκiνησαν, ξάφνıασαν και κέρδıσαν τις εντυπώσεıς