ΕΛΛΑΔΑ

Γαλανόλευκη νίκη: Δεύτερος ο Εμμανουήλ Καραλής στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων στην Πολωνία

Ανάγνωση: 1'

Ο Εμμανουήλ Καραλής διαπρέπει στον στίβο και όλη η Ελλάδα είναι περήφανη και στέκεται στο πλευρό του μεγάλου αθλητή μας.

Μας έκανε περήφανους

Ο Έλληνας πρωταθλητής πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και ξεπέρασε τα 5,80μ. με αποτέλεσμα να πάρει τη δεύτερη θέση. Ο Καραλής ξεπέρασε με την πρώτη προσπάθεια τα 5,45 μ., άφησε τα 5,55 μ., συνέχισε με έγκυρο άλμα στα 5,65 μ., άφησε τα 5,70 μ. και στη συνέχεια πέρασε με την πρώτη τόσο τα 5,75 μ. όσο και τα 5,80 μέτρα.

Στην πρώτη θέση ήταν ο Μένο Βλουν που αν και ξεπέρασε με τις δεύτερες προσπάθειες τα 5,65 μ. και 5,75 μ. και είχε μια ακόμη άκυρη στα 5,80 μ. ρίσκαρε και συνέχισε στα 5,85 μ. που πέρασε με την πρώτη προσπάθεια. Στη συνέχεια Ολλανδός είχε τρεις αποτυχημένες προσπάθειες στα 5,90 μέτρα. Στην τρίτη θέση ήταν ο Ιταλός Τιμπάτ Κολέτ με 5,80 μ. που είχε όμως και μια άκυρη στα 5,65 μέτρα.

Περισσότερες Ειδήσεις σήμερα

Τεράστια επιτυχία! Η Μαρία Αναστασίου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Τιφλίδας

Οι προσευχές εισακούστηκαν: O μικρός Αποστόλης «εξαφάνισε» τον καρκίνο και σκόρπισε χαμόγελα σε όλους

Με… μπύρα και «όλε»! Η αποθεωτική υποδοχή του Μίλτου Τεντόγλου απ’ την οικογένειά του και την ελληνική αποστολή (Video)